Fotbalový klub Tachov

Vážení návštěvníci našeho webu,

v říjnu roku 2020 to bylo přesně 110 let od doby, kdy se v Tachově začal hrát fotbal. Při této příležitosti jsme pro Vás připravili seriál věnovaný historii kopané v Tachově a především historii Fotbalového klubu jako takového.

Coby zdroj poslouží jednak diplomová práce Milana Brauna, mapující zejména vznik kopané na Tachovsku, za což našemu bývalému a věříme, že brzy budeme moci napsat současnému, hráči upřímně děkujeme, a především kronika FK Tachov, kterou jsme celou přenesli do ´elektronické podoby´. Díky tehdejším kronikářům, kteří svou práci vykonávali s pýchou a zřejmou láskou ke klubu, se budeme moci vrátit do dob Českého Lva, Slavoje Strojplast či legendárních Uranových dolů Tachov. K dispozici máme také řadu dobových fotografií.

A protože je nám trošku líto nahrnout na Vás všechny ty úžasné texty a fotografie najednou, rozhodli jsme se, že z této historie uděláme seriál článků, které Vám budeme s pravidelností přinášet.

za FK Tachov

Jan Vydra

Historie našeho klubu v časové ose

říjen 1910

Počátky kopané v Tachově

Založení a počáteční zmínky o fotbalu v Tachově se vztahují k říjnu 1910. V té době žilo v Tachově především německy mluvící obyvatelstvo.

říjen 1910

25. května 1912

Vznik DFK Tachau

Přijata spolková statuta pod vedením Maxe Linharta, zároveň byl přijat název Deutscher Fussballklub Tachau - DFK Tachau.

podzim 1945

Založen Český lev

V hostinci na vlakové zastávce byl založen Český lev Tachov, jeho předsedou se stal Emil Klesa

podzim 1945

1956

Slavoj na scéně

Oddíl byl přejmenován na Slavoj Tachov. V tomto roce začíná v oddíle působit první školený trenér, pan Josef Srba, který tuto funkci vykonával do roku 1962.

1964

Dukla otvírá stadion

V Pobřežní ulici byl otevřen nový stadion, zápasem Dukly Tachov ve II. lize.

1964

1969

Návrat k názvu SK Český lev Tachov.

1975

Éra Uranových dolů

Název oddílu byl změně na Uranové doly Tachov, předsedou oddílu se stal Ladislav Pavlíček.

1975

Vznik FK Tachov

Ukončení spolupráce s Uranovými doly, klub přejmenovám na Fotbalový klub Tachov, zahájena spolupráce s firmou GIS Stříbro.

Postup do ČFL

Vítězství v divizi a slavný postup do ČFL, bohužel, pouze na jednu sezónu.

Sloučení s PACO

Sloučení dvou civilních klubů FK Tachov a SK FC PACO Tachov.

Výročí 100 let

Sestup z divize do krajského přeboru, v tomto roce slavnostní shromáždění ke 100 letům kopané v Tachově. Předsedou oddílu Petr Morgenstein.

Podruhé do ČFL

Vítězství v divizi, podruhé postup do ČFL, trenér Zdeněk Michálek, asistenti Pavel Hobza a Vladimír Pintíř, vedoucí Jan Vydra, předseda Petr Morgenstein, sportovní ředitel Petr Móži.

léto 2019

Nový začátek

A tým mužů z divize přihlášen do okresního přeboru, mužstvo rozprášeno, zvolen nový výbor, předsedou ustanoven Martin Krýsl. Nový začátek...

léto 2019