Střely na branku
13
Zblokované střely
18

Fotbalisté FK Tachov splnili povinnost a v sobotu doma porazili FK Planá 6:0, po půli 5:0.

Nebyl to hezký zápas. Hosté dorazili prakticky jen z povinnosti a od první chvíle zápasu se zabarikádovali před svým brankářem Švarcbekem, který byl od začátku v permanenci. Nejprve jej dvakrát prověřil Viterna, pak mířil Kořínek nad. Poprvé si domácí diváci zakřičeli v 17. minutě, kdy Kořínek ze strany vyzval Umanskyiho a ten nezaváhal – 1:0. Prvně jmenovaný se dočkal ve 26. minutě. Viternovu střelu brankář vyrazil a Kořínek do prázdné neměl problém – 2:0. Po centru Viterny pak v jasné pozici netrefil Junek, Gabčo mířil nad. Jeho chvíle však přišla ve 36. minutě, kdy se prosadil po centru Šuranského – 3:0. Hosté byli zralí na ručník, šance domácích střídala šanci… Nejprve v dobré pozici nedosáhl na míč Hudec a ve 41. minutě přišla nejhezčí akce utkání. Umanskyi prostrčil do uličky Gabčovi, ten našel Hudce, který sklepl patičkou Šuranskému a domácí playmaker přesnou střelou k tyči završil svůj dobrý výkon – 4:0. To ale do půle nebylo všechno – Junek našel Hudce a bylo to 5:0. Pak Kořínek vyzval Junka, kterému však míč ´užral´ Gabčo. Závěrečné slovo měl Kořínek, ale mířil vedle.

O všem podstatném bylo rozhodnuto a druhý poločas se snad asi ani neměl hrát. Hosté jen odkopávali míče, domácí obléhání připomínalo spíš házenou než fotbal… Výjimkou byla 68. minuta, kdy Umanskyi krásným míčem našel Viternu a bylo to 6:0. Střelecké trápení pokračovalo a především Hudec měl na kopačce dvě branky. Závěrečný hvizd sudího přívítali všichni. A tak kromě tří bodů, výsledku 6:0 potěšila především vydařená premiéra nové posily do obrany Danyiela Bulaieva.

Branky: Umanskyi, Kořínek, Gabčo, Šuranský, Hudec, Viterna; rozhodčí Schneider – Bogdan, Havránek; ŽK 1:0, 200 diváků.

TACHOV: Landrgott – Hána, Tušl, Bulaiev, Umanskyi, Šuranský, Viterna, Kořínek, Gabčo, Hudec, Junek. Střídal Mráz.