Přestřelku ovládli fotbalisté Tachova 11.2.2019

Tachov – V prvním přípravném zápase vyhrál doma Tachov nad Březovou po boji 6:5.

Teprve až třetí zápas před jarními divizními boji se tachovským fotbalistům podařilo realizovat. Po neuskutečněných duelech s Petřínem a Ostrovem se hráči FK konečně dočkali. Na tachovskou umělou trávu přijel soupeř z Karlovarska – tým FK Olympia Březová. Ten hraje stejnou soutěž jako tachovští borci (divizi), jen v jiné skupině.

Domácí s novým trenérem Petrem Móži se představili hrstce diváků s několika mladými hráči, kteří by měli zacelit místo po odchodu zkušených borců. A na úvod si nepočínali vůbec zle.

Hned po několika minutách mohl skórovat nestor Čížek, ale jeho střelu zblokoval hostující bek. Ještě před tím ale zatrnulo celé domácí lavičce. To v souboji upadl střelec Patrik Vyleta a nevypadalo to s ním dobře. Nakonec po několika minutách vstal a zápas dohrál.

Jako by ho souboj se soupeřem nakopl. Během dvou minut po pěkných akcích rozjásal domácí fandy hned dvakrát. Nejprve přesnou hlavičkou a pak z první stanovil skóre už na 2:0. Když tři minuty poté upravil po hrubce gólmana Březové novic Faber, zdálo se být rozhodnuto. Habart mohl dokonce skóre navýšit, ale obstřel mířil vedle pravé tyče.

Hosté až potom konečně ukázali drápky. Rána Slabyhendela v síti neskončila. V samotném závěru první půle si domácí brali oddychový čas. A draze platili. Nejprve Veselý a po něm Nimrichter dali poločasu konečnou podobu – 3:2.

Druhé dějství začali lépe tachovští fotbalisté, když po chybě hostů zvýšil Čížek. Netrvalo to ale dlouho a hosté využili nedůrazu obrany Tachova. Dvakrát po sobě bez problémů skóroval březovský snajpr Kutlák. Rázem tak bylo srovnáno – 4:4.

Diváci sice viděli řadu nepřesností, ale zase nepřicházeli o branky. Naopak. Po hodině hry mohl skórovat opět Čížek. V cestě mu však stál a brance zabránil Tomáš Martinec. Nádherným gólem po rohu se prezentoval Marek Skopový – 5:4. Další solidní akci zakončoval Šácha. Jeho hlavička však těsně minula pravou tyč hostující klece.

Tachovští se dále snažili dobýt svatyni hostů a v 74. minutě se to podařilo. Pohotově v pádu a otočce se trefil zkušený Čížek. Poslední tečku za přípravným duelem napsal hostující Kutlák, který si při svém prvním startu za Březovou nadělil hattrick. Do prázdné tachovské branky uzavřel na nefotbalových, ale konečných 6:5.

Trenér Petr Móži na lavičce tachovského áčka slavil vítězný debut, ale ke spokojenosti bylo ještě daleko. „V obranné činnosti jsme dělali spoustu chyb. To soupeř také dokázal potrestat,“ uvedl trenér FK Petr Móži. „Na druhou stranu si vážím toho, že jsme dokázali vstřelit šest branek,“ pokračoval. „V utkání nám vypomohli tři dorostenci, odehráli dobré utkání. Teď jen doufám, že se bude vše zlepšovat,“ dodal kouč Tachova Petr Móži.

Úvodní zápas se Tachovu nepodařil, získal pouze bod 12.8.2018

Tachov – Domácí fotbalisté, kteří s převahou vyhráli krajský přebor, nezvládli premiéru v novém ročníku divize skupiny A. Přivítali na svém trávníku hosty z Čížové. Ta spadla z nepodařeného „výletu“ z ČFL.

Necelá dvoustovka diváků odcházela po penaltovém rozstřelu rozčarována, Tachov bral pouze bod.

Zápas začal svižně a první šanci měli kupodivu hosté. Tachovští fotbalisté po chvilce převzali hru do své moci, ale chybělo zakončení. Těžili hlavně ze standardek. V 19. minutě jim jedna parádně vyšla. Zahrávali roh a „angličanem“ se parádně trefil hlavou Martin Knakal – 1:0. Poté se jakoby vypařila pohoda, jednoduchost ve hře domácích. Měli sice převahu, šance, ale poločas skončil jednobrankovým náskokem.

Druhá půle naznačila herně, že to svěřenci hrajícího trenéra nebudou mít do zbytku premiéry lehké. Když už to vypadalo, že body zůstanou na západě Čech, přišla hrubka v domácí obraně. Dvě minuty před koncem váhali domácí s odkopem a hosté udeřili. Se štěstím prostřelil a získal minimálně bod hostům Novák – 1:1.

Na řadu přišly pokutové kopy. V nich domácí proměnili třikrát a hosté z jihu Čech čtyřikrát a odvezli si tak dva body, zatímco Tachovu zůstal jediný.

OHLASY AKTÉRŮ

„Zklamání. Měli jsme a chtěli brát jenom tři body, ale nakonec je z toho pouze bod. To je málo. Místo abychom navýšili alespoň na rozdíl dvou branek, přestalo se dařit. Hráli jsme špatně, bylo to slabé. Pak dvě minuty před výhrou dostaneme zbytečný gól. Penalty jsou už jenom jako loterie. Ta nám rovněž nevyšla. Je to škoda, hned na úvod a doma,“ zhodnotil ihned po závěrečném hvizdu zklamaně domácí hrající kouč Jan Matas.

A jeho protějšek? „V prvním poločase byl domácí celek jasně lepší, přehrával nás hlavně ze standardek. Z jedné také šel po pěkném gólu do vedení. Srovnali jsme těsně před koncem, penalty jsou loterie. My jich proměnili víc a bereme dva body. To, že nedal Jirouš, mě překvapilo. Od něj jsem čekal že promění,“ viděl zápas z druhé strany lavičky hostující trenér Zdeněk Staroba.

Další zápas čeká tachovské fotbalisty už ve středu 15. srpna, kdy v dalším kole českého fotbalového poháru hostí od 18 hodin tým Olympia Radotín. FOTO