Úvodní zápas se Tachovu nepodařil, získal pouze bod 12.8.2018

Tachov – Domácí fotbalisté, kteří s převahou vyhráli krajský přebor, nezvládli premiéru v novém ročníku divize skupiny A. Přivítali na svém trávníku hosty z Čížové. Ta spadla z nepodařeného „výletu“ z ČFL.

Necelá dvoustovka diváků odcházela po penaltovém rozstřelu rozčarována, Tachov bral pouze bod.

Zápas začal svižně a první šanci měli kupodivu hosté. Tachovští fotbalisté po chvilce převzali hru do své moci, ale chybělo zakončení. Těžili hlavně ze standardek. V 19. minutě jim jedna parádně vyšla. Zahrávali roh a „angličanem“ se parádně trefil hlavou Martin Knakal – 1:0. Poté se jakoby vypařila pohoda, jednoduchost ve hře domácích. Měli sice převahu, šance, ale poločas skončil jednobrankovým náskokem.

Druhá půle naznačila herně, že to svěřenci hrajícího trenéra nebudou mít do zbytku premiéry lehké. Když už to vypadalo, že body zůstanou na západě Čech, přišla hrubka v domácí obraně. Dvě minuty před koncem váhali domácí s odkopem a hosté udeřili. Se štěstím prostřelil a získal minimálně bod hostům Novák – 1:1.

Na řadu přišly pokutové kopy. V nich domácí proměnili třikrát a hosté z jihu Čech čtyřikrát a odvezli si tak dva body, zatímco Tachovu zůstal jediný.

OHLASY AKTÉRŮ

„Zklamání. Měli jsme a chtěli brát jenom tři body, ale nakonec je z toho pouze bod. To je málo. Místo abychom navýšili alespoň na rozdíl dvou branek, přestalo se dařit. Hráli jsme špatně, bylo to slabé. Pak dvě minuty před výhrou dostaneme zbytečný gól. Penalty jsou už jenom jako loterie. Ta nám rovněž nevyšla. Je to škoda, hned na úvod a doma,“ zhodnotil ihned po závěrečném hvizdu zklamaně domácí hrající kouč Jan Matas.

A jeho protějšek? „V prvním poločase byl domácí celek jasně lepší, přehrával nás hlavně ze standardek. Z jedné také šel po pěkném gólu do vedení. Srovnali jsme těsně před koncem, penalty jsou loterie. My jich proměnili víc a bereme dva body. To, že nedal Jirouš, mě překvapilo. Od něj jsem čekal že promění,“ viděl zápas z druhé strany lavičky hostující trenér Zdeněk Staroba.

Další zápas čeká tachovské fotbalisty už ve středu 15. srpna, kdy v dalším kole českého fotbalového poháru hostí od 18 hodin tým Olympia Radotín. FOTO